Sylwia Lewandowska-Akhvlediani

Managing Partner

Psycholog Biznesu, Międzynarodowy Coach, Trener i Facylitator

Od ponad 15 lat inspiruję i wspieram zmiany w organizacjach, zespołach i ludziach. Moją misją jest podnoszenie wartości ludzi i organizacji, by idea odpowiedzialności nie była miło brzmiącym hasłem, ale codzienną i naturalną praktyką liderów, zespołów i tym samym budowała wartość organizacji.

Mocny wpływ na moje dzisiejsze podejście miała idea CSR, którą poznałam pracując w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie uważność na relacje z interesariuszami odnoszę do każdego kontekstu – także otoczenia prywatnego. Fascynuje mnie psychologia sportu i zwycięstwa, na co dzień tworząc zespół o takim nastawieniu. Uwielbiam różnorodność kultur, a fakt, że pracuje w Polsce i innych krajach daje mi możliwość doświadczania zarówno różnic jak i podobieństw w podejściu do  przywództwa, budowaniu zespołów, pracy z talentami i liderami czy po prostu pójściem poza reguły i zasady!

Dbam także o swoją energię osobistą, stale rozwijając się w międzynarodowym środowisku przedsiębiorców, trenerów, coachów, tancerzy. Z dumą przyjęłam zaproszenie do Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, a z nieukrywaną radością oświadczyny męża – Gruzina.

Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale tak mówią o mnie: Nie odpuści! Uważnie słucha i parafrazuje! Inspiruje, prowokuje, zadaje trudne pytania, energetyzuje. Pomimo relacji koleżeńskich, dba o zdrowy dystans i profesjonalizm. Przeplata spotkania żartami, luźną atmosferą, która umożliwia otwartość i brak oporów w poruszaniu trudnych tematów zarówno pracowych, jak i osobistych, mających wpływ na życie zawodowe. Tworzy aurę spokoju i komfortu pracy. Czuć, że jej bycie z człowiekiem wypływa z serca i pasji.

sylwia@progressivepartners.pl

Karolina Iwa

Managing Partner

Senior Facilitator, Ekspert Pracy z Dużymi Grupami, Górołazka

Moją życiową pasją jest praca z dużymi grupami i wspieranie procesów dialogowych. Chętnie towarzyszę organizacjom w skomplikowanych momentach zmiany, gdzie nikt nie ma odpowiedzi na ważne pytania, a czas nagli. Dobrze się czuję wspierając zespoły, które zgubiły swój kreatywny „flow” lub chcą wejść na poziom wyżej i mają w sobie gotowość i ciekawość pracy.

Rozwijam się w relacji ze sobą i z innymi. I w górach. Spędzam dużo czasu na obserwacji i refleksji, ucząc się interdyscyplinarnie. Wchodząc na 4000-niki, uczę się przywództwa i rozwiązywania trudności w zespole. Czytając fantasy, przypominam sobie wartość wytrwałości. Patrząc w chmury, wymyślam ćwiczenia kreatywności. Pracując z grupami, utwierdzam się w ważności ciszy i oddechu.

Napędza mnie świadomość tego, co dwa kroki dalej i nieodparta ciekawość. Wyzwań sobie nie stawiam. Uczenie się i ciągła potrzeba głębszego zrozumienia same oferują mi „task” listy. Najchętniej pracuje z grupami gotowymi do zmiany. Potrafię zaoferować ciekawe procesy grupom wizjonerskim, odważnym, działającym nieszablonowo. Jestem osoba, którą warto zaprosić, kiedy inne metody „na rynku” nie dały rady i trzeba świeżego podejścia. Trzymam rękę na pulsie nowych metod i podejść do pracy z grupą w przestrzeniach przywództwa i pracy zespołowej, innowacyjności, kreatywności.

Ludzie mówią o mnie, że jestem autentyczna, radosna, wizjonerska i kreatywna. Mówią, że dobrze czuję grupę, że potrafię spontanicznie reagować na to, czego grupa potrzebuje i mam odwagę pracować poza scenariuszem. I że potrafię „trzymać ramę”, czyli troszczyć się o czas i przestrzeń na rzeczy ważne. I że zarażam energią.

karolina@progressivepartners.pl

Sylwia Myszka-Szyszka

Facylitatorka, Trenerka

Uwielbiam pracować z dużymi grupami i stwarzać przestrzeń dla nowego. Wspieram grupy i organizacje w znajdowaniu odpowiedzi na trudne i złożone pytania, na które nie ma jednej oczywistej odpowiedzi.

Chętnie pracuję z ludźmi, którzy chcą i wierzą, że mogą, choć jeszcze nie do końca wiedzą jak; którzy chcą nadawać znaczenie temu, co robią; którzy chcą mieć realny wpływ. Moim celem, zamiast dawania odpowiedzi, jest stwarzanie przestrzeni do rozwoju.

Dużo czerpię z obserwacji siebie i innych. Podróżując, uczę się ciekawości i otwartości na Inne. W pracy i w przyjaźni cenię to, co Odważne i Autentyczne. Z czasem coraz bardziej doceniam to, co Proste.

Mam ogromny apetyt na świat i życie. Chcę poznawać i odkrywać, ale też tworzyć i zmieniać. Pewnie dlatego uwielbiam góry, morze i pustynię – za nieskończoną przestrzeń, którą oferują.

Jestem certyfikowanym trenerem i coachem, członkiem brytyjskiego Chartered Institute of Personnel and Development. Pracuję po polsku, angielsku i niemiecku.

Mówią o mnie, że przynoszę spokój. Że mam tą łagodną pewność siebie, która zaraża i powoduje, że sprostywanie trudnemu przychodzi z łatwością. Że słucham wewnętrznego głosu i dzielę się jego mądrością. I że to dobrze.

sylwia.myszka@progressivepartners.pl

Zaza Akhvlediani

Networker, manager, trener. 

Pasjonuje mnie szukanie i łączenie możliwości biznesowych. Z uwagi na doświadczenie z rynkami Wschodniej i Centralnej Europy, Bliskiego Wschodu i Kaukazu, z którego pochodzę, dobrze czuję się w środowisku międzynarodowym.  Mówi się, że ludzie sa największą wartością każdej firmy. Wierzę w to osobiście, dlatego skupiam się na budowaniu relacji z ludźmi.

Biznes rozumiem jako zaangażowanie czasu i kapitału w różnej postaci. Kiedy te dwie wartości się spotykają powstaje jeszcze większa, która może przynieść korzyść obydwu stronom i zmobilizować działanie na przyszłość. Potrafię  zaangażować możliwe i niemożliwe zasoby, by inicjować i uskuteczniać procesy biznesowe.  Biorę udział także w projektach prospołecznych i dialogowych.

Like it – tzn. życie, moją rodzinę i słońce. Ważne, by każdy z nas pamiętał, skąd pochodzi, ale miał na uwadze to, dokąd zmierza.

Z każdym nawiązuje kontakt. Jest uwielbiany przez ludzi za błyskotliwość, zdolności zjednywania sobie ludzi i porozumiewania się z nimi. Profesjonalnie i umiejętnie dba o relacje, bardzo dostosowując do kodu danej kultury. To pewnie gruzińska krew daje znać o sobie.

zaza@progressivepartners.pl

Anna Sierpowska

Lider, Nauczyciel Movement Medicine, Facylitator 

Anna jest Praktykiem Uważności. Praktykiem świadomego ruchu i tańca. Praktykiem duchowej pracy z ciałem. Łączę nowoczesne technologie uzdrawiania (biofeedback) z prastarymi technikami bodywork MA-URI oraz współczesnymi ścieżkami terapeutycznymi pracy ciałem, takimi jak Lowen i Laban. Pomagam odkrywać przestrzenie wolności w biznesie poprzez pracę z ciałem (m.in. slow jogging). Zapraszam do praktyk, które można zastosować w swoim codziennym życiu od zaraz. Mój cel to dążyć w ciele do momentu Gracji. 

W proponowanej przeze mnie pracy łączą się doświadczenia z pracy z ciałem od powięzi i bodywork MA-URI, po taniec intuicji i rozumu, zagłębianie się w strukturę ruchu i odkrywania jego mocy uzdrawiania również poprzez rytuały, inicjacje, przechodzenia w czas bez czasu. Taką jakość przynoszę w swojej pracy zarówno indywidualnej jak i grupowej. Moje doświadczenie koncentruje się na wspieraniu transformacji jednostek, zespołów i organizacji. Działam z pozycji wspierającego świadka inspirując do ruchu, świadomego oddychania, świadomego uczestnictwa w życiu.
Podążając za kulturami rdzennymi TANIEC jest lekarstwem, jest celebracją. Jest rozmową jaki i jest samotną wędrówką. Jest byciem razem a także przestrzenią kochania siebie. Taniec wprowadził w moje życie, moje głębokie odczuwanie ciała utracone w dzieciństwie, bycia w przepływie, czucia ognia, stąpania po ziemi, podróży w przestworzach. Dziś pozwalam sobie być w tańcu każdego dnia – również wtedy, gdy jest bardzo niewygodnie. I czarem tak żeby nikt nie wiedział, że tańczę. Lata powtórzeń i ćwiczeń „emocjonalnych mięśni i powięzi” nauczyły moje ciało odmrażania się. Nauczyłam się dzięki ruchowi, nie zużywać całej dostępnej mi energii na przetrwanie. Ruch stał się długoterminową terapią / medycyną.

 

anna@progressivepartners.pl