Wywiad z Agatą Ballaun z Design Against Crime.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad wpływem designu i architektury na lokalną społeczność? Jak to się dzieje, że niektóre dzielnice z niebezpiecznych stają się oazami spokoju? Co daje projektowanie wspólnie z ludźmi, których kojarzymy zwykle z marginesem społecznym? Czy zwykły park może mieć większe znaczenie dla ograniczenia przestępczości niż lata zaostrzania przepisów? Kręcą nas takie pytanie i z ciekawością słuchamy odpowiedzi. Zapraszamy do lektury wywiadu z Agatą Ballaun z Design Against Crime.

Rozmawiała Zofia Barańska, Progressive Partners

Czytaj dalej

Rozmowa o strachu z Markiem Kamińskim

Rozmawiała Zofia Barańska, Progressive Partners 

Poznałam ostatnio profesjonalnego skoczka spadochronowego. Kiedy zapytałam go o adrenalinę, roześmiał się i powiedział, że przy 150 skokach rocznie nie może być mowy o adrenalinie. Czy ilość strachu się zwiększa czy zmniejsza z wiekiem i doświadczeniami? Czy teraz boi się Pan mniej?

To zależy od rodzaju życia. Jeśli w życiu mamy jeden rodzaj aktywnosci np. skok ze spadochronem i wykonujemy go 150 razy, to rzeczywiscie ten człowiek może się bać mniej. Ale tak naprawdę strach zależy od tego, co mamy do stracenia. To jest podstawa, bo jeśli nic nie mamy do stracenia, to nie musimy się bać. Jeśli coś mamy do stracenia, to się boimy, więc ja się teraz boje więcej tak naprawdę.

Czytaj dalej