Progressive Partners Ambasadorem Neulanda

ambasadorzy

 

Z dumą informujemy, że zostaliśmy Ambasadorami Neulanda na Polskę. Co to znaczy? Dla nas przede wszystkim to, że nasza długoletnia przyjaźń i dobra współpraca z Neulandem wchodzi na nowy poziom. Znacie nas i wiecie, że jesteśmy tej marce wierni z dużą pasją. Teraz będziemy mogli się jeszcze szczodrzej dzielić z Wami i uczestnikami naszych programów otwartych rabatami i bestsellerami Neulanda. No i też historiami co skąd pochodzi, jak i dlaczego działa. Bo ta firma ma niesamowite podejście nie tylko do produktów, ale i do Klienta i problemów Klienta.

Kiedyś jeden z Visual Facilitators zgłosił się do Guido z problemem: otwarty marker spadł mu końcówką na ziemię. W wyniku tego końcówka wbiła się do obudowy i nie dało się jej wyjąć. Dodajmy – cena markera to niecałe 10 pln. Jaka jest reakcja Guido? Mógłby przecież powiedzieć: kup se nowy. Albo nawet wysłać nowy marker. Ale nie. Guido siada i się zastanawia, co zrobić, żeby problem rozwiązać. Po dwóch dniach pisze: Wiem. Musisz wkręcić śrubę w końcówkę i w ten sposób uda ci się ją wyjąć. Bo ewidentnie go intryguje i fascynuje: co użytkownicy robią z jego produktami i jakie strony produktów odkryją?

My też mieliśmy swoją przygodę z czymś zepsutym:

you see, the story goes: with Progressive Partners on a couple of gigs we had some problems with our NoOne black…

Posted by Karolina Iwa on Tuesday, 28 July 2015

 

World Open Space on Open Space 2015 – Zaproszenie i wydarzenia towarzyszące

W dniach 10-13 września odbędzie się w Krakowie World Open Space on Open Space – coroczne globalne spotkanie facylitatorów i sympatyków pracy z dużymi grupami. Open Space jest metodą pozwalającą dużym grupom znajdować odpowiedzi na złożone pytania w krótkim czasie. Czasem pytaniem jest „Jaki model przywództwa poprowadzi naszą organizację do sukcesu?” czasem „Jak w trzy dni naprawić błąd konstrukcyjny w drzwiach do nowego Boeinga?”. Facylitatorzy pracujący tą metodą na całym świecie tworzą społeczność – dzięki Internetowi – pozostającą w bliskim codziennym kontakcie. Natomiast raz do roku jest czas na spotkanie twarzą w twarz. Moment, by opowiedzieć ostatnie historie, podzielić się rudnościami i przygodami, zadać pytania, na które sami nie znajdujemy odpowiedzi… W tym roku polska społeczność OST ma zaszczyt gościć społeczność globalną w Krakowie. Pod koordynacją Progressive Partners, we współpracy z Wszechnicą UJ przygotowujemy to wydarzenie tak, by najlepiej służyło i społeczności globalnej i polskiemu rynkowi facylitacji. Jesteście ciekawi co tam się wydarzy? Chcecie dołączyć? A może nie wiecie do końca czym jest OST?

Zapraszamy Was serdecznie i na samo spotkanie, i na odbywający się w dniach 8-10 września Learning Workshop o OST prowadzony przez Lisę Heft (ulotka informacyjna tutaj) i na Learning Expedition przygotowywaną przez Polaków i Izraelczyków (szczegóły tutaj).

Całą resztę znajdziecie na www.wosonos.com.

 

Do zobaczenia w Krakowie!

 

lerning expedition 15.05.21

Laboratorium Open Space

W dniach 26-30 stycznia odbywa się w Warszawie Międzynarodowy Trening Open Space organizowany przez Progressive Partners. Facylitatorzy z Polski, Włoch i Niemiec będą mieli okazję pracować z uczestnikami mi.in. z Finlandii, Izraela, Włoch czy Niemiec. Trening jest pierwszym z kilku planowanych przez Progressive Partners w tym roku wydarzeń mających na celu przybliżenie metody i częstszy jej wybór, aby wspierała podnoszenie wartości ludzi i organizacji.
Nie każdy może poświęcić 5 dni, aby być z nami, dlatego też postanowiliśmy zaprosić praktyków, klientów i zainteresowane osoby, aby w nieformalnej atmosferze poopowiadać historie i zrozumieć wartość facylitacji dla rozwiązywania rozmaitych wyzwań biznesu i organizacji.

Zapraszamy zatem w czwartek 29 stycznia o g. 14.30 do Hotelu Gromada Okęcie.

Dla tych, którzy za dnia pracują wieczorem w czwartek dodatkowa atrakcja: Okrągły Stół Open Space, z gościem – Jo Toepfer z Berlina. Jo jest facylitatorem OST, który pracował w Tadżykistanie, Azerbejdżanie, Rosji oraz wiele na Ukrainie i zdecydowanie ma sporo fascynujących historii do poopowiadania. Więc jeśli chcecie zimowym wieczorem przy pysznym napoju posłuchać jednego ze starszyzny globalnej społeczności OST – dołączcie do nas o g. 20 u Znajomych Znajomych  w Warszawie na Wilczej 58A.

Prześlijcie to zaproszenie osobom, dla których te spotkania mogą mieć duże znaczenie.

Patroni wydarzenia:
THINKTANK, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, HR Polska, Osobyzasoby

Do zobaczenia,
Karolina Iwa i Sylwia Lewandowska-Akhvlediani z zespołem.

Laboratorium Open Space